Pekac za kruh

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

7. maj 2003 9:47

Silvy, zanima me kakšen jogurt uporabiš- tekoči, lahki, ...??? Ali zaradi jogurta ostane kruh bolj svež ali je v čem drugem poanta ? Ali se tudi vam kruh tako blazno drobi? Kaj je narobe? LP. Solzica

MICI  

član od: 6.5.2002

sporočila: 22

7. maj 2003 10:01

Jaz sem uporabila navadni jogurt (3,2%) in je bil kruh čudovit. Žal ni zdržal več kot en dan, tako da ne vem, ali se potem drobi. Nisem pa še poizkusila speči npr. ajdovega ali rženega. MICI

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

7. maj 2003 12:36

Če se kruh drobi, je po moje presuh. Pomaga več vode, malce več olivnega olja, mislim pa, da je ta ideja z jogurtom tudi dobra. Za ajdov kruh z orehi bi jaz grobo zrezala orehe, jih popražila in dodala v moko oz. testo, ki bi ga naredila iz tretjine ajdove moke in dveh tretjin bele pšenične moke. Zraven pa vodo ali pa bi del vode zamenjala z jogurtom, da bo kruh malce kisel. Jaz pečem le adjov kruh brez orehov, enkrat bom dodala še te orehe, čeprav jih moji v družini ne marajo preveč.

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

8. maj 2003 13:16

Mene pa zanima, kako se pri peki v aparatu obnaša ajdova moka...pri navadni peki jo je treba vaedno prej popariti, če pa pečeš kruh v aparatu, pa vanj verjetno poleg bele moke vsuješ še suho ajdovo moko, torej nepoparjeno..Kako je s tem?

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. maj 2003 13:34

Jaz je nič ne poparim in je kruh dober

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti